Časté dotazy

Jak "ŽÍT" s gelovými nehty?
Prvních pár hodin po modeláži, někdy i celý den,  můžete mít pocit, že jsou Vaše nehty těžší. Při první modeláži doporučuji "přirozenou délku nehtů" -přibližně 3-4 mm délky volného okraje neboli špičky nehtů. Zaručí to delší životnost a hlavně si na gelové nehty lépe zvyknete.

Materiál, který nanáším na vlastní nehty je vysoce kvalitní, neagresivní. V žádném případě se materiál neuvolňuje do lidského organismu, je šetrný k nehtovému lůžku.
Vždy doporučuji nejšetrnější formu úpravy nehtů a to kvalitou materiálu gelů a akrygelu. S klasickým Akrylem nepracuji a to hned z několika důvodů. Acryl  je pro nehty škodlivější, nehet pod ním vůbec nedýchá, modeláž acrylem je velmi nepříjemná pro silný a dráždivý zápach a nehty působí ve výsledku spíše porcelánovým než–li přirozeným dojmem.

Na co si dávat pozor:

  • používat ochrané rukavice při práci se saponáty, rozpouštědli (nehty při kontaktu s těmito látkami žloutnou a narušuje se struktura gelu).
    Platí zejména pro SAVO, Domestos, Fixinela a podobné
  • naučte se používat bříška prstů a klouby prstů - nepoužívat špičky nehtů (př. otvírání dveří (i u auta), zvedání težších předmětů apod)
  • gelovými nehty si nepomáhat při obouvání bot 
  • umělé nehty jsou velmi náchylné na NÁRAZ
  • v zimě je nutné nosit rukavice (hmota namrzá, může pak prasknout i při menším nárazu)
  • na gelové nehty působí velmi negativně i lidské sliny, narušují přilnavost. (nekousat si kúžičku)

Potíže s gelovými nehty:

Důležitou roli hraje především kvalita přírodních nehtů, na které se modeláž provádí. Pokud jsou nehty opravdu slabé a lámavé, případně okousané je lepší volit kratší délku. Pro zvolení správné délky nehtu je třeba vzít i v úvahu, jakou práci vykonáváte, jakým se věnujete koníčkům a sportům. Pokud je na nehty kladena větší mechanická zátěž, je vhodnější kratší délka a doplňovat nehty v kratším intervalu (asi po 3 týdnech).

Nejdůležitější na modeláži je, aby Vám gel nebo acrygel přilnul k Vašemu nehtovému lůžku a neodchlipoval se. Některé nehty nemají s přilnavostí problém, ale některé nehty jsou problematické a přilnavost je horší. Může to být hned z několika důvodů: vzhledem k tomu, že nehet je zrohovatělá kůže má na přilnavost velký vliv pokud se s něčím léčíte a užíváte pravidelně nejaké léky, ale i pokud máte namáhavější práci, nebo pokud se Vám potí ruce. Není to ale důvod k tomu aby jste nemohli mít upravené ruce pomocí modeláže nehtů. Jen v některých případech musíme vyzkoušet více gelů a materiálů, aby jsme zjistili, který Vašemu nehtovému lůžku nejlépe vyhovuje.

Pokud máte často prasklý nebo ulomený jeden či dva nehty (zpravidla tytéž), pak problém není v materiálu. Většinou jde o časté namáhání konkrétních nehtů při určité činnosti. Je nemožné, aby nehet jen tak sám os sebe upadl. Většinou dojde k prvotnímu poškození při prudkém nárazu, kdy se Vám zdá ýt nehet v pořádku. Materiál je již ale mikroskopicky narušen, i když to není vidět. A pak se Vám o pár dní později ulomí, nebo praskne v momentě, kdy např. sáhnete do kabelky. A Vás již ani nenapadne, že tento nehet utrpěl před pár dny mechanický šok - např. při zavírání dveří u auta.